YASKAWA ELECTRIC Products    

Industrial Network Communication Protocols
(DeviceNet (Device Network یک پروتکل تنظیم شده توسط (ODVA (Open Device Vendors Association می باشد. این پروتکل یک RS-485 بر پایه شبکه فیلدباس با توانایی NOD های چندگانه می باشد. این پروتکل معرفی شده توسط شرکت یاسکاوا یک شبکه گسترده مشهور است که با EtherNet/IP تکمیل شده است.
EtherNet/IP یک network مشهور با کاربرد جهانی می باشد که قابلیت اتصال صدها NOD به هم در یک شبکه را داراست.
EtherCAT یک پروتکل بر پایه Ethernet می باشد که به کاربر اجازه می دهد تا در راه اندازی درایو ، مانیتور کردن حالت هایش و نیز تغییر پارامترهای آن از یک دستگاه مرکزی EtherCAT استفاده نماید.
MECHATROLINK-II و  MECHATROLINK-III برای اتصال یک درایو به یک شبکه میدانی با استفاده از پروتکل MECHATROLINK طراحی شده اند که به کاربران اجازه می دهند تا در راه اندازی درایو ، مانیتور کردن حالت هایش و نیز تغییر پارامترهای آن از یک دستگاه مرکزی MECHATROLINK تا سرعت 10Mbps استفاده نمایند.
Modbus TCP/IP که در اینجا توسط کمپانی YASKAWA ELECTRIC معرفی شده است نیز یک نتورک بر پایه اترنت می باشد که از پروتکل های TCP و IP برای ارسال و دریافت اطلاعات از دستگاه استفاده می نماید که راهی ساده و آسان را فراهم می نماید.
Modbus RTU یک پروتکل شبکه RS-485 می باشد که به صورت گسترده استفاده می شود و قابلیت NOD چندگانه را دارد و با Modbus TCP/IP تکمیل شده است.
(PROFIBUS (PROcess Field BUS
 یک شبکه بر پایه fieldbus با توانایی nod چندگانه می باشد. این نتورک فیلدباس مشهور از دو استایل PROFIBUS-DP و PROFIBUS-PA می آید و با PROFINET تکمیل می گردد.
(PROFINET (PROcess Field NETwork
 یک پروتکل شبکه fieldbus مشهور بر پایه اترنت با توانایی اتصال هزاران nod در یک شبکه می باشد.
نویسنده : تیم تولید محتوا  برق و صنعت آریان

[lastupdated]