Omron Products    

Compact remote I/O

EtherCAT یک شبکه اتوماسیون صنعتی بسیار سریع می باشد که در آن از کابل های EtherNet استاندارد استفاده می شود. این شبکه استفاده بسیار کارآمدی از چارچوب انتقال Ethernet استاندارد با پردازش هرnode در چارچوب کل فضا دارد که این موضوع زمان تاخیر هر slave را تا حد میکروثانیه کاهش می دهد. این ویژگی ، EtherCAT را برای کنترل حرکت بسیار مناسب گردانیده است. شرکت امرن ،  PLC هایی جهت کنترل حرکت بر پایه قابلیت EtherCAT  ارائه می دهد. سری GX دارای ورودی و خروجی هایی شامل ورودی های high-speed encoder می باشد که توانایی انتقال اطلاعات موقعیت به کنترلر را دارا می باشند.
در مدل DRT2 با واحدهای ورودی و خروجی DeviceNet با توابع تشخیصی وسیع روبرو می باشیم. اطلاعات مربوط به وضعیت منابع تغذیه ، زمان پاسخ ورودی و خروجی ها و کانترهای عملیاتی جدای  از محدودیت های تعریف شده توسط کاربر به طور پیوسته ضبط و چک می گردد. در این مدل هرگونه انحرافی از جمله هشدار تعمیر و نگهداری ماشین آلات و جلوگیری از خرابی های ناخواسته به سیستم کنترل گزارش می شود. ورودی و خروجی های هوشمند DeviceNet توسط بلوک دیاگرام های PLC و بخش های محرک هوشمند  HMI که اجازه تصور برنامه نویسی کمتر و نظارت از PLC های CJ1 و پایانه های اپراتور NSرا می دهند ، پشتیبانی می شوند.
در کنار ترکیب ویژگی های هوشمند DRT2 DeviceNet I/O  و سرعت و استفاده آسان CompoBus/S ، مدل CRT1 CompoNet برای کنترل ماشین های سرعت بالا با معماری انعطاف پذیر و قابل ارتقاء ، ایده آل می باشد. کابل تخت ویژه و کانکتورهای IDC راه اندازی را سریع و آسان می نماید. استفاده از repeater ها باعث می شود تا یک شبکه وسیع free topology داشته باشیم که برای کانوایرها و مخزن های اتوماسیون مناسب هستند.
مدل CompoBus/S منحصربه فرد OMRON (SRT2) ،کارآمدترین باس های ورودی و خروجی برای ماشین های اتوماسیون را دارا می باشد. این مدل با تکنولوژی free topology و دارا بودن حداکثر 500 متر طول باس در حالت از راه دور ، می تواند به عنوان یک سیستم remote I/O مورد استفاده قرار گیرد. در حالت high-speed (حداکثر 100 متر، cycle time زیر میلی ثانیه تضمینی این مدل ، آن را برای کنترلرهای ماشینی کارآمد ایده آل می سازد. با استفاده از پی ال سی کامپکت CPM2C-S به عنوان master ، کنترل کننده ماشین شما کمترین مکان را اشغال خواهد کرد.
نویسنده : تیم تولید محتوا  برق و صنعت آریان

[lastupdated]

دانلود این مطلب    

فهرست