شركت OPTEXتولید کننده انواع سنسورهای فوتوالکتریک و قطعات جانبی در زمینه اتوماسیون صنعتی می باشد که با بیش از ۳۵ سال تجربه توسط هزاران مشتری در سراسر جهان برای دقت و قابلیت اطمینان در سیستم های تشخیص و سنجش مورد اعتماد قرار گرفته است. این سنسورها در انواع مختلف برای برنامه های کاربردی از جمله شناسایی اشیائی که از مقابل آنها عبور می کنند، شناسایی اشیاء شفاف، تشخیص علامت ها، تشخیص رنگ، تشخیص فاصله و… بدون اینکه تماس فیزیکی با اجسام داشته باشد، مورد استفاده قرار می گیرد. در  Optex طیف گسترده ای از تکنولوژی های نوآورانه برای مطابقت با نیازهای امنیتی مختلف وجود دارد که پرفروش ترین آنها سنسورهای این شرکت می باشد که در ادامه به توضیحات مختصری از آنها می پردازیم .

محصولات شرکت  optex:

  • سیستم کنترل دسترسی
  • کنترل دما
  • انواع سنسورها
  • چراغ های صنعتی LED
  • ابزار اندازه گیری کیفیت آب
  • محصولات ایمنی (دزدگیر)
  • نرم افزار تجزیه و تحلیل ویدئو
  •   سیستم مدیریت پارکینگ 
  • انواع دوربین های سه بعدی

انواع سنسورهاي OPTEX:

سنسورهای آمپلی فایر توکار  (Amplifier Built-in Type)

آمپلی فایر سنسورهای فیبر نوری با کارایی بالا بوده و با داشتن ساختاری کامپکت  و کوچک قابلیت نصب در فضاهای باریک را دارد . این آمپلی فایر فیبر نوری دارای سرعت پاسخگویی سریع ، زیر 0.5 میلی ثانیه می باشد .

  سنسورهای فوتوالکتریک : 

این نوع سنسور optex در صنایع مختلف از جمله صنایع غذایی ، شیمیایی ،ماشین سازی ، بسته بندی صنایع شیشه و پلاستیک سازی کاربرد دارد.به عنوان مثال کاربرد سری BGS-HDL از سنسورهای لیزری در صنایع غذایی  جهت شمارش و تشخیص استفاده می شودکه دارای 2 کنترل خروجی که خروجی 1 جهت شمارش و خروجی 2 جهت تشخیص می باشد.این نوع سنسورها می توانند کارتن را روی ریل خط تولید با سرعت بالا تشخیص دهند حتی اگر در محیط نور زیادی باشد . 

سنسورهای فعال سازی و ایمن سازی :

این نوع سنسور ترکیبی از عملکردهای فعال سازی و ایمن سازی  درب های اتوماتیک است تا مانع عبور عابرین در درب شود. سنسورهای فعال سازی و ایمنی OPTEX شامل یک منطقه تشخیص حضور برای شناسایی افرادی هستند که در نزدیکی آستانه درب توقف کرده اند. استفاده از سنسور فعال و مادون قرمز فعال، ایمنی بیشتری را در اطراف درب فراهم می کند .OPTEX دارای مجموعه ای از سنسورهای فعال سازی است، از جمله سنسورهایی که از تکنولوژی مادون قرمز یا مایکروویو استفاده می کنند. نگاهی به روش های تشخیصی که در هر سنسور استفاده می شود نگاه کنید تا تصمیم بگیرید کدام بهترین برای محیط خانه شما مناسب است. 

سنسورهای لیزری :

از دیگر انواع سنسورهای فوتوالکتریکی محسوب می شوند که دارای سری های Z-L ،D و D2SA هستند. سری Z-L این سنسورهای لیزری کم جا بوده، سری D آن دارای دقت بسیار بالاست و سری D2SA نیز دارای آمپلی فایرهای دیجیتال و لیزر ماژولار می باشد

سنسورهای ویژن VISION SENSOR :

سنسور دید برای تشخیص شیء معیوب، اندازه جسم، نوع جنس و غیره استفاده می شود.سنسور دید از فن آوری های پردازش تصویر مانند تشخیص “سفید یا سیاه”، “روشن یا تاریک”، “رنگ عمیق یا رنگ نازک”، “تفاوت رنگ”، و غیره جهت تشخیص استفاده می نماید.برای مثال، برای شناسایی لکه بر روی شی سفید، سنسور بینایی منطقه سیاه را در میدان دید بررسی می کند و اگر اندازه سطح رنگ باشد لکه را به عنوان رنگ نشان می دهد. 

 سنسورهای جا به جایی :

 سنسور جابجایی سنسوری است که ارتفاع، ضخامت و فاصله را اندازه گیری می کند. که در  انواع لیزر فوتوالکتریک، تماسی، القایی و اولتراسونیک وجود دارد.   

سنسورهای Transparency Detection :

 این سنسورها به منظور تشخیص شفافیت در مدل های ذکر شده قابل تامین است: مدل Z3R-Q/ZR-QX برای تشخیص دور برد در ۲ متر و بسیار کم هزینه، مدل DR-Q  با فاصله سنجش حداکثر ۴ متر وعملکرد تنظیم دیجیتال با راه اندازی آسان و مدل KR-Q/SR-Q دارای تشخیص پایدار حتی در فاصله نزدیک و با طراحی دید باریک که امکان تشخیص از بین شکاف را فراهم می کند.