معرفي شركت pilz

شركت pilz سال 1948 در كشور آلمان شهر استيفلدرن تاسيس گرديد و فعاليت خو درا از توليد محصولات پزشكي و رله هاي جيوه ايي  صنعتي آغاز نمود وازسال 1960  فعالیت های خود را به تولید تجهیزات کنترل الکترونیکی، ابزارهای مانیتورینگ و بازرسی و کنترل کننده های قابل برنامه ریزی منطقی( plc) سوق داد. بر حسب این سوابق ، شرکت پیلز اکنون تولید کننده انواع تجهیزات اتوماسیون صنعتی می باشد که در بازار جهانی با استقبال بالایی مواجه شده اند و مشتریان داخلی محصولات اتوماسیون صنعتی نیز در حال حاضر به بهره گیرندگان از محصولات برند پیلز (PILZ) تبدیل شده اند. برخی از محصولات این شرکت که در بازار داخلی با استقبال و حسن توجه بیشتری مواجه شده اند را می توان به شرح زیر برشمرد:

انواع محصولات پیلز (PILZ):

رله ایمن ( Safety ) برای جداسازی دو سطح دارای پتانسیل مختلف ، به کاربرده می شوند. قسمت کنترل به صورت گالوانیزه از قسمت بار، ایزوله شده و باید درمقابل ولتاژ خطا محافظت شود. این رابط ها جهت کار با سیستم موجود، سیگنالها را با سطوح مختلف تنظیم می کنند.

سوئیچ ایمنی PILZ:

– طراحی فشرده برای نصب آسان و صرفه جویی در فضا

– استفاده در طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی

– صرفه جویی در هزینه با توجه به اتصال سری

– طول عمر زیاد محصول باتوجه به بدنه سخت آن

– ایمن و مقرون به صرفه

 سنسورهای  OPTOELECTRONIC :

سنسور نوري را می توان در زمینه انرژی برای نظارت بر سازه ها یافت که تولید انرژی،  توزیع و تبدیل انرژی الکتریکی را بر عهده دارد. طبیعت توزیع فیبر نوری و سنسورهای نوری مناسب برای برنامه های کاربردی نفت و گاز، از جمله نظارت خط لوله می باشد. آنها همچنین می توانند در توربین بادی نظارت پره، نظارت بر سیستم عامل های دریایی، نظارت بر قدرت خط و نظارت چاه استفاده شوند. کاربردهای دیگر شامل زمینه های معدنی و حمل و نقل از جمله پل، باند فرود فرودگاه ، سقف، راه آهن، هواپیما، بال، مخازن سوخت و نظارت بدنه کشتی می باشد.

سنسورهای  OPTOELECTRONIC پیلز (PILZ):

– افزایش بهره وری با توجه به جریان کاری ارگونومیک

– صرفه جویی در فضا با توجه به ابعاد جمع و جور

– عملکرد و نگهداری ساده

– مطابق با EN / IEC 61508، EN / IEC 61496

 

انواع رله:

رله به دستگاهی گفته می شود که در اثر تغییر کمیت الکتریکی و یا کمیت فیزیکی مشخص تحریک می شود و موجب به کار افتادن دستگاه ویا دستگاه های الکتریکی دیگری می شود .رله ای که برای حفاظت دستگاه های برقی به کار برده می شود رله حفاظتی نامیده می شود و رله از نظر اتصال به شبکه به دو نوع اولیه ( پریمر) و ثانویه ( زکوندر ) تقسیم می شوند .

انواع رله PILZ:

رله ایمنی PNOZsigma، PNOZ X، PNOZcompact، PNOZelog

رله های کنترل PMDsigma

دستگاه های بازرسی خط PLIDdys

سیستم های کنترل کوچک PNOZmulti 2، PNOZmulti Mini، PNOZmulti

– سیم کشی ساده و سریع

– اتصال دوگانه در هر قطب

– نصب آسان و قابل اعتماد و افزایش ایمنی در هنگام تعمیر و نگهداری

– بدون نیاز به بازنگری منظم

-امنیت اتصال، حتی زمانی که با شوک سنگین و ارتعاش مواجه شود.

– نظارت بر طیف گسترده ای از توابع مانند جریان، عایق، ولتاژ، دما و غیره

– رله های جهانی و چند منظوره

– مطابق با استانداردهای ایمنی با رعایت الزامات IEC 60204-1

– حداقل فضای مورد نیاز به دلیل طراحی فشرده

– راه اندازی و تنظیمات با زمان کم

 

سرو موتور:

سرو موتور ( Servo Motor ) متشکل از یک موتور الکتریکی ساده است که در کنار موتور تعدادی المان الکترونیکی به منظور کنترل زاویه ، سرعت و یا شتاب به شفت موتور متصل می شوند و کلیه المان ها به همراه موتور در یک پکیج واحد ارائه می شوند. سرو موتور ها ممکن است دارای گیربکس یا فاقد گیربکس باشد و اندازه های بسیار کوچک برای مصارف ساخت تجهیزات مکاترونیکی مانند ربات ها و هواپیما های مدل تا اندازه های بزرگ برای دستگاه های صنعتی ساخته می شوند. در حوزه میکروکنترلر ، آنچه که از سرو موتور مشاهده می نماییم معمولا یک موتور DC جاروبک دار است که به کمک یک سری چرخ دنده ( گیربکس ) به یک پتانسیومتر داخلی وصل شده است و خروجی گیربکس نیز از طرف دیگر خارج شده است. پتانسیومتر فقط وضعیت خروجی را کنترل می کند و کاری به وضعیت موتور ندارد.

 سروو موتور PILZ:

– وزن کم (به دلیل چگالی بسیار بالا)

– می تواند در فضاهای محدود نصب شده و با محورهای جانبی استفاده شود

–  عملکرد بسیار هوشمندانه و با کیفیت بالا

– حداکثر چرخش به دلیل حداکثر دینامیک

– کارایی بالا

– سیستم های تقویت کننده با وضوح بالا برای بالاترین عملکرد و موقعیت

– ایده آل برای استفاده با محورهای جانبی و در شرایط سخت

– صرفه جویی در انرژی (IE4)

درایوها:

درایو یا اینورتر یا کانورتور فرکانس و یا کنترل کننده دور موتور برای تنظیم دور الکتروموتورها استفاده میگردد. درایوها وظیفه “کنترل دور موتور” را بر عهده دارند. درایوها قادرند دور موتور را از صفر تا چندین برابر دور نامی موتور و بطور پیوسته تغییر دهند.کنترلر موتور ميتواند به صورت دستي يا اتوماتيک يک موتور را راه اندازي يا متوقف کند ، رو به جلو يا عقب (راست گرد چپ گرد ) حرکت دهد. و يا با سرعت و گشتاور تنظيم شده اي به حرکت در آورده و در مقابل اضافه بار و خطاها محافظت کند. دامنه استفاده از کنترلر موتور بسته به کاربردهاي مختلف از مصارف معمول نظير کامپيوتر ، ماشین فاکس ، سيستمهاي گرمايش و سرمايش تا مصارف صنعتي پيچيده مانند خطوط توليد روباتيک ميتواند باشد.

درایوهای PILZ:

– حداکثر ایمنی با استاندارد EN ISO 13849-1

– انعطاف پذیری بالا با توجه به سیستم های مختلف فایبرگ

– برنامه نویسی جهانی مطابق با IEC 61131-3

– صرفه جویی در مصرف انرژی با توجه به تکنولوژی سرو و کارآمد