معرفي شركت آلن بردلي (Allen-Bradly) :

آلن بردلی( Allen-Bradley) شرکت تجهیزات الکتریکی آمریکایی است، که در زمینه تولید تجهیزات الکترونیکی و الکتریکی، مهندسی برق، تجهیزات تولید، توزیع و انتقال انرژی الکتریکی فعالیت می‌کند.این شرکت در سال ۱۹۰۳ در شهر میلواکی، ایالات متحده آمریکا تأسیس شد و هم‌اکنون زیرمجموعه‌ای از شرکت راکول اتوماسیون می‌باشد.

 محصولات شركت آلن بردلي (Allen- Bradly) :

سنسور (SENSOR)

سنسور ها یکی از اجزاء اصلی صنعت بخصوص اتوماسیون صنعتی به شمار می آیند. هدف اصلی اتوماسیون بهبود کمیت و کیفیت با کمترین هزینه و حداقل زمان است، سنسورها جانشینی برای هر یک از حسگرهای انسان است و از مهمترین عناصر اتوماسیون و اتوماتیک سازی صنعت به شمار می آید. وظيفه سنسور آشکار سازی و اندازه گیری است كه شامل قسمت گیرنده و قسمت تصمیم گیرنده است که به هم متصل ویک قسمت را مشخص می کند.

انواع سنسورهاي Allen-Bradly

 • سنسورهای تشخیص حضور آلن بردلی ( Allen Bradley Presence Sensing Devices ) :

سنسورهای سنجش حضور آلن بردلی برای تشخیص فاصله، عدم وجود یا وجود یک شی می باشد. این سنسورها طیف وسیعی از حسگرها برای حل نیازهای برنامه خود را ارائه می دهند.

 •  لیمیت سوئیچ های آلن بردلی ( Allen Bradley Limit Switches ) :

لیمیت سوئیچ های آلن بردلی، قطعات الکترومکانیکی می باشند که شامل یک عملگر مکانیکی است که به مجموعه ای از کنتاکت ها مرتبط است. نحوه کار لیمیت سوئیچ های آلن بردلی بدین سان است که به هنگامی که یک جسم در تماس با محرک قرار می گیرد، دستگاه تماس ها را تبدیل به وصل یا قطع الکتریکی کنتاکت می کند. لیمیت سوئیچ های آلن بردلی به دلیل سختی، عملکرد ساده و قابل مشاهده، نصب آسان و عملکرد قابل اعتماد در انواع تجهیزات و محیط کارها کار می کنند.

 • تجهیزات سنجش وضعیت آلن بردلی ( Allen Bradley Condition Sensing Devices ) :

تجهیزات سنجش وضعیت آلن بردلی اطلاعات مربوط به فرآیند را به صورت اتوماتیک در ادامه تجهیزات متوالی و یا با ارسال یک سیگنال به اپراتورها (برای عملیات دستی) مورد سنجش قرار می دهد. با استفاده از امکانات الکترومکانیکی و حالت-جامد( Solid-State )، سنسورهای سنجش وضعیت آلن بردلی می توانند کل هزینه های عملیاتی خود را با کاهش زمان صرف شده، حفاظت از تجهیزات و حفاظت از اپراتورها کاهش دهند.

 •  RFID های فرکانس بالای آلن بردلی (Allen Bradley High-Frequency RFID ) :

RFID های فرکانس بالای آلن بردلی، سیستم شناسایی هویت با فرکانس بالای رادیویی (RFID) ایده آل برای ردیابی و ثبت محصولات در کاربردهای صنعتی سبک است. تگ های سیستم RFID، فرستنده ها و اینترفیس ها با استاندارد ISO 15693 برای فرکانس بالا طراحی شده اند.

 •   سوئیچ های اماکن خطرناک آلن بردلی ( Allen Bradley Condition Sensing Devices ) :

سوئیچ های اماکن خطرناک آلن بردلی برای استفاده در تجهیزات اماکنی مانند پالایشگاه ها، کارخانه های تولید نوشیدنی، آسانسورهای دانه و کارخانه های آرد طراحی شده اند.

جهت كسب اطلاعات بيشتر درباره سنسورهاي آلن بردلي به سايت ذيل مراجعه فرماييد :

https://ab.rockwellautomation.com/Sensors-Switches

كنترلرهاي موتور (Drives & Motors)

 • درایوهای فشار ضعیف AC آلن بردلی ( Allen Bradley Drives, AC Low Voltage ) :

خانواده ®PowerFlex درایو های AC طیف گسترده ای از مود های کنترل، ویژگی ها و همچنین ولتاژ استاندارد و بسیاری از رنج های قدرت را ارائه می دهد. با ساختار برنامه نویسی سازگار و رابط اپراتور، PowerFlex به راحتی برنامه نویسی و پیکربندی را کنترل می کند و زمان تنظیم، آموزش و عملیات را کاهش می دهد. درایو AC PowerFlex Compact یک راهکار مقرون به صرفه و همه جانبه برای ماشین های standalone کنترل سطح دستگاه و یکپارچه سازی سیستم ساده ارائه می دهد.

 •  درایوهای فشار متوسط AC آلن بردلی (Allen Bradley Drives, AC Medium Voltage ) :

PowerFlex® Medium Voltage Drives آلن بردلی می تواند کارایی درخواست شما را در یک محدوده وسیع تر از همیشه انجام دهد. محصولات PowerFlex 7000 AC درایور برای رفع انواع مختلف نیازهای صنعتی و تنظیمات ۲٫۴ تا ۶٫۶ کیلو ولت طراحی شده اند. این درایو ها خاص انواع موتورهای سنکرون و موتورهای القایی تا جریان ۷۲۰A می باشد. درایور PowerFlex 6000 آلن بردلی از تمامی تجهیزاتی که نیاز به کنترل سرعت متغیر موتور از ۲٫۲ تا ۱۱ کیلوولت دارند، با جریان موتور تا ۶۸۰A پشتیبانی می کند. این درایوهای آسان برای استفاده، برای تجهیزات گشتاور متغیر مانند انواع مختلف فن های سانتریفیوژ و پمپ مناسب می باشند.

 •  درایوهای DC آلن بردلی (Allen Bradley Drives, DC ) :

خط کامل محصولات PowerFlex® DC Drive شامل درایوهای دیجیتال PowerFlex DC، تنظیم کننده های جداگانه (PowerFlex DC standalone regulators) و کنترل کننده های میدان PowerFlex DC می باشند. راه حل های DC آلن بردلی می تواند نیازهای طیف گسترده ای از تجهیزات مورد تقاضا را تامین کند. آنها برای موتورهای DC و تا ۶۰۰۰ اسب بخار و ۴۰۰۰ کیلو وات طراحی شده اند.

 • سروو درایوهای آلن بردلی (Allen Bradley Drives, Servo) :

سروو درایوهای آلن بردلی شامل طیف گسترده ای از محصولات است که در اندازه مناسب و ویژگی های بسیار زیاد برای پشتیبانی طیف وسیعی از تجهیزات می باشد. آلن بردلی از درایوهای تک محور مرکزی تا درایوهای مدولار چند محور، راه حل هایی طراحی شده برای کمک به ساده سازی طراحی ماشین در هنگام بهبود عملکرد سیستم ارائه می دهد.

درایو های Integrated Motion آلن بردلی مجهز به پلت فرم Logix می باشند که برای استفاده آسان و تنظیم پلاگ و پلی مناسب است. همچنین گزینه های شبکه و انتخاب ویژگی های ایمنی نیز در دسترس هستند.

جهت كسب اطلاعات بيشتر درباره كنترلرهاي آلن بردلي به سايت ذيل مراجعه فرماييد :

https://ab.rockwellautomation.com/Motion-Control

كنترل كننده منطقي و قابل برنامه ريزي (PLC)

 PLC دستگاهی ست با قابلیت برنامه‌ریزی از نوع منطقی که می‌توان داده‌هایی را به عنوان ورودی به دستگاه تغذیه کنید، روی آن‌ها پردازش انجام دهید و در نهایت خروجی‌هایی را کنترل کرد یا نمایش داد.

انواع پي ال سي آلن بردلي :

 • پي ال سي هاي بزرگ ( Large Control)

این سری از پی ال سی های آلن بردلی دارای طیف وسیعی از گزینه های I / O و شبکه میباشد و قابلیت هایی در کلاس جهانی برای همه رشته ها ارائه می دهد .اين نوع پي ال سي ها داراي سیستم های ایمنی    GuardLogix مي باشد از مزایای  اين سیستم ، کنترل ها ارائه یکنواخت ایمنی، حرکت، درایو و کنترل فرایند را برعهده دارند.

 • پي ال سي هاي كوچك(Small Control)

پی ال سی های سری small control آلن بردلی با توانایی و انعطاف پذیری عالی برای ماشین های مرکب ، سیستم های بسته بندی و اتوماسیون ساختمان پیشنهاد می گردد .اين نوع پي ال سي داراي سيستم compact Logix مي باشد ، بدين معني است كه  با ارائه راه حل حرکت قوی برای مشتریانی که نیاز به کارایی بالا در یک بسته کوچک و مقرون به صرفه را دارند .

 • پي ال سي هاي نانو و ميكرو (Micro & Nano )

 پی ال سی های micro & nano با قابلیت افزودن i/o و پشتیبانی شبکه های صنعتی گزینه ای مناسب جهت استفاده در صنایع مختلف از جمله سیستم های حفاظتی می باشند .

جهت كسب اطلاعات بيشتر درباره پي ال سي هاي آلن بردلي به سايت ذيل مراجعه فرماييد :

https://ab.rockwellautomation.com/Programmable-Controllers

انواع محصولات حفاظتي (Circuit & Load Protection)

 محصولات نظارت و مانیتورینگ وضعیت آلن بردلی Allen Bradley به شما در حفظ کارخانه با تشخیص بهنگام خرابی تجهیزات كمك مي كند.

انواع محصولات حفاظتي آلن بردلي:

انواع قطع كننده مدار

جداكننده سوئيچ

حفاظت از مدارهای الکترونیکی

نگهدارنده فيوز

انواع فيلتر ها

جهت كسب اطلاعات بيشتر درباره  محصولات حفاظتي  آلن بردلي به سايت ذيل مراجعه فرماييد

https://ab.rockwellautomation.com/Circuit-and-Load-Protection

منآبع تغذيه ها (Power Supply)

 • منابع تغذیه سری On-Machine آلن بردلی ( Allen Bradley On-Machine Power Supplies ) :

منابع تغذیه in 1607-XT ArmorPower™ On-Machine™ Power Supplies موجود در مدل های ۵۰ تا ۲۰۰ وات، این منبع تغذیه دارای IP67، برای نصب و راه اندازی در محیط کارخانه می باشد.

این منابع تغذیه از نوع خلاء محسوب می شوند تا حداکثر مقاومت در برابر شوک، ارتعاشات و رطوبت را فراهم کند.

 •  محافظ Sag ولتاژ آلن بردلی ( Allen Bradley Voltage Sag Protector ) :

محافظ Sag ولتاژ ۱۶۰۸ DySC® Voltage Sag در برابر سقوط ولتاژ و قطع متناوب محافظت می کند که به میزان قابل ملاحظه ای از خرابی های تولیدی و آسیب تجهیزات جلوگیری میکند.

این محافظهای DySC نیازی به باتری ندارند، قطعات متحرک نداشته و نیاز به نگهداری کمتری دارند. این تجهیز برای فرایندهای تولید و تجهیزات الکترونیکی حساس بسیار ایده آل می باشد.

 • ترانسفورماتورهای مدار کنترل آلن بردلی ( Allen Bradley Control Circuit Transformers

ترانسفورماتور مدار کنترل آلن بردلی طراحی شده است تا ولتاژ های عرضه را کاهش دهد تا مدارها را کنترل کنند و ایمنی بیشتری را برای اپراتور فراهم کنند.IP2X ، ترمینال های پایه ایمن و پوشش فیوز در همه واحد ها برای ایمنی محل کار اضافه شده است.این ترانسفورماتور آلن بردلی، مدارهای کنترل را از مدارهای برق و روشنایی جدا می کند.

جهت كسب اطلاعات بيشتر درباره منابع تغذيه آلن بردلي به سايت ذيل مراجعه فرماييد :

 https://ab.rockwellautomation.com/Power-Supplies

رابط بين انسان و ماشين(HMI)

HMI مخفف عبارت Human Machine Interface و به معنای واسطه بین انسان و ماشین می باشد که برای مانیتور کردن و مشاهده پارامترهای دستگاه های صنعتی مثل PLC، اینورتر و… استفاده می شود. HMI (اچ ام آی) در واقع یک نوع مانیتور بوده که می توان آن را برنامه ریزی نمود و با تغییر و نمایش پارامترهای مختلف یک سیستم، پروسه یا ماشین را کنترل نمود.

انواع HMI آلن بردلي :

  محيط هاي دماي بالا ( Extreme Environment)

 اين نوع مانيتورهاي صنعتي (HMI) براي محيط هايي با دماي بالا همانندصنايع نفت وگاز و معدن ها كه داراي مواد شيميايي و منفجره هستند كاربرد دارد.

مشخصات  :

 • داراي استاندارد ATEX ( (ضد انفجار) و استاندارد IECEX(ضد حريق و انفجار) و استاندارد UL (تضمین و تأئید محصول در زمینه‌های مشابه ایمنی نظیر کیفیت آب، ایمنی غذا، مواد پرخطر و تست‌های عملیاتی میزان تحمل آلایندگی محیط زیست) مي باشد .
 • كاردبرد در محيط هايي با دماي -20 ….. 550C
 • داراي حافظه 128GB
 • داراي برنامه كپي پشتيبان گيري (Backup ) و بازيابي (Restore)
 • شامل ابزار تشخیصی برای تجزیه و تحلیل سخت افزار و عیب یابی سیستم

(Industrial Environment)محيط هاي صنعتي

اين اچ ام آي جهت کاربردهای کوچک مورد استفاده قرار می گیرند.  صفحه نمایش  اين نوع از اچ ام آي  دارای یک LCD کوچک به همراه تعدادی کلید تابعی و کنترلی می باشند و معمولا برای PLC های خاصی طراحی می شوند.این نوع  کامپیوترصنعتی جهت استفاده در محیط های صنعتی،پر گرد و غبار،با رطوبت بالا و آلوده استفاده می شوند،قطعات و مواد بکار رفته در ساخت کامپیوتر  صنعتی از درجه صنعتی می باشد،تعداد خروجی های این نوع کامپیوتر  صنعتی بسیار بیشتر از سیستم های معمولی می باشد/سیستم خنک کاری کامپیوتر صنعتی معمولاً بدون فن است و هیچگونه ارتباطی با محیط بیرونی ندارند،در نتیجه عمر مفید کامپیوترصنعتی بالاتر بوده و توان کمتری مصرف می کنند.

مشخصات:

 • داراي صفحه نمايش 12 و 15 و 22 اينچ
 • كاردبرد در محيط هايي با دماي -20 ….. 600C
 • شامل طراحی شیشه ای بدون حاشیه با صفحه نمایش های چند لمسی و خازنی

جهت كسب اطلاعات بيشتر درباره مانيتورهاي صنعتي منابع تغذيه آلن بردلي به سايت ذيل مراجعه فرماييد :

https://ab.rockwellautomation.com/Computers

انواع رله و تايمر (Timer & Relay)

 • رله  جهت كاربرد عمومي (General Purpose Relays)

General Purpose Relays دارای طراحی قابل اعتماد ، تعویض سریع و راه حل های صرفه جویی در فضای پنل برای برنامه های کنترل رله مورد استفاده قرار مي گيرد .

 • رله  تايمري (General Purpose Timing Relays)

تایمرها و شمارنده های الکترونیکی عمومی  به شما کمک می کند تا هزینه های تعمیر و نگهداری و نیرو را کاهش می دهد.

 • رله های صنعتی  IEC Industrial Relays)IEC)

كاربرد اين نوع رله ها در صنايع بزرگ صنعتي كاربرد دارد و در مدل هاي رله هاي مينياتوري ، رله هاي امنيتي مي باشد و داراي استاندارد Iec مي باشد

 • رله های صنعتی  NEMA Industrial Relays) NEMA)

رله های زمان بندی صنعتی ما مطابق با استانداردهای NEMA طراحی شده اند. این رله ها هم دردو مدل هاي جامد و پنوماتیک موجود هستند.

 • رله های حالت جامد (Solid-state Relays)

اين نوع رله ها سازگاري كامل با انواع plc ها و كنترل كننده دما دارد .

جهت كسب اطلاعات بيشتر درباره  رله و تايمرهاي  آلن بردلي به سايت ذيل مراجعه فرماييد :

https://ab.rockwellautomation.com/Relays-and-Timers