معرفي شركت Weidmüller

شرکت Weidmüller آلمان با بیش از پنجاه سال سابقه تولید و بیش از 42000 نوع محصول ، یکی از عمده ترین سازندگان تجهیزات و ملزومات برق ، الکترونیک و اتوماسیون صنعتی است . این شرکت دارای امکانات تولید، شرکت های توزیع و نمایندگی در 80 کشور است. در این شرکت نزدیک به 4500 نفر در سراسر جهان کار می کنند. محصولات Weidmüller عمدتا در مهندسی مکانیک، صنایع فرآوری، تولید انرژی و انرژی های تجدید پذیر، مهندسی ترافیک، زیر ساخت ساختمان و تولید کنندگان تجهیزات، فعال هستند. محصولات تولیدی این شرکت در زمینه های الکترونیک و اتوماسیون ، اتصالات و ارتباطات، نصب و راه اندازی و ابزار آلات می باشد. از 160 سال پیش، یعنی 1850، تمرکز شرکت Weidmüller بر روی ارتباطات بوده است. امروزه، وایدمولر در حوزه ارتباطات صنعتی سرویس ها و محصولات متعددی را ارائه میکند. گسترش بین المللی وایدمولر در سال 1959 هنگامی آغاز شد که آنها گروهی را در انگلیس راه اندازی کردند.

شركت Weidmüllerدر يك نگاه :

1850: بنیاد به عنوان یک شرکت تولید نساجی در شهر Chemnitz

1943: تخصص در ساخت بلوک های ترمینال Staffel

1948: بازسازی در Detmold

1952: اولین شرکت در نمایشگاه Hanover

1959: اولین گروه بین المللی شركت ها در انگلستان

1978: معرفی مونتاژ مکانیزه در تولید

1987: هدف گذاري شرکت بر پايه ارزش مشتری – نوآوری – کیفیت – کارکنان

2003: بنياد مركز آموزشي به نام شرکت وايدمولر  جهت ارتقاء دانش

2015: كسب بهترين نتيجه در تاريخ شركت وايد مولر ( با 4500 كارمند ،درآمد 693.3 ميليون يورو )

محصولات شركت Weidmüller :

 رابط پي ال سي (PLC interface units)

با توجه به پيشرفت هاي روزافزون دستگاه ها و ماشين الات صنعتي ، شركت هاي بزرگ صنعتي در كنترل و سيم كشي بين قطعات دچار مشكل شدند . شركت وايد مولر با ارائه رابط plc به بازار به طور قابل توجهي اين مسئله را با يك كابل كشي ساده حل نمود و خرابي و آسيب پذري ماشين آلات صنعتي را به حداقل رساند و همچنين باعث كاهش هزينها  و بالا بردن امنيت سيستم ها شد  .اين رابط ها يك جايگزين ايده آل براي سيم كشي هاي سنتي تك سيم و سيم كشي هاي چند منظوره مي باشد.

منبع تغذيه (power supply)

شركت وايد مولر موفق به توليد منابع تغذيه سوئيچينگ ضد انفجار با توجه به نياز مصرف كنندگان شده است  كه براي تامين برق اضطراري از منابع قدرت ( تغذيه) ، باتري ها و ماژول هاي ديود استفاده مي شود .منبع تغذيه ، يك منبع تامين الكتريكي مي باشد . سيستم يا دستگاهي است كه انرژي الكتريكي و انواع ديگر انرژي را براي بار خروجي تامين ميكند و واحد منبع تغذيه يا PSU ناميده مي شود . اين منبع به عنوان تامين كننده انرژي الكتريكي ،كمتر براي انرژي مكانيكي و به ندرت براي تامين انرژي هاي ديگر استفاده مي شود .

انواع رله (Relay)

برای آن که یک وسیله برقی را روشن و خاموش کنیم. از کلید در مدار آن استفاده می کنیم.کلیدها را به وسیله حرکت مکانیکی که توسط حرکت دست ما به وجود می آید عمل قطع و وصل را انجام می دهند.حال می توان حرکت مکانیکی را توسط یک سیم پیچ که میدان مغناطیسی تولید می کند، انجام دارد.به کلید های  که با یک سیم پیچ داخلی عمل قطع و وصل را انجام می دهند، رله می گویند.شركت وايد مولر ،توليد كننده انواع رله هاي شيشه ايي ، رله كمكي ؛ رله هاي مينياتوري ، اينترفيس مي باشد .

انواع ترمينال (TERMINAL)

ترمینال ها نوعی اتصالات سیم هستند که برای اتصال دو یا چند رسانا به یکدیگر به کار می روند.بلوک ترمینال ها به منظور ساده سازی سیم کشی ،کاهش حجم تابلوها،کاهش مسیر یابی سیم ها و صرفه جویی در زمان و هزینه  , استفاده می شود .بلوک ترمینال ها معمولا برای سیم کشی های بزرگ وپیچیده در انتخاب اول قرار دارند و میتوان به سادگی از امکانات و مزایای آن ها برای طراحی در سطح های بالا به عنوان پر اطمینان ترین رابط برای اتصال سیم ها استفاده کرد.

 بلوک ترمینال های واید مولر معمولا با سه تکنولوژی ساخت و ارائه شده اند :

ترمینال بلوک های سریP، سری Z، سری W

  • در بلوک ترمینال های سر یP با فشار سیم به داخل بلوک ترمینال می توان سیم را داخل آن قرار داد.
  • بلوک ترمینال های سری Z به صورت کلمپی می باشند و با یک پیچ گوشی میتوان سیم را به راحتی داخل آن قرار داد.
  • بلوک ترمینال های سریW به صورت پیچی می باشند و با باز و بسته کردن پیچ ،سیم داخل آن قرار می گیرد

از بلوک ترمینال های واید مولر می توان به انواع سری مدل ها ازقبیل بلوک ترمینال های ایزوله ،بلوک ترمینال های فیوزی،بلوک ترمینال های دو طبقه و چند طبقه، ترمینال های ارت ،ترمینال های ولتاژی و جریانی و بلوک ترمینال های با LED و انواع بلوک ترمینال های  مناسب جهت اتصال به سیم کشی های موتور و ترمینال های تغذیه و مینی بلوک ترمینال ها،ریل ها ، پایه های ریل،پایه های فیوز،سرسیم ها و… اشاره کرد.

فهرست