معرفي شركت IDEC

شرکت  IDEC در سال 1945 در اوزاکا ژاپن  توسط Tsuneo Funaki تأسیس شد و در سال 1947 به شرکت سازنده قطعات اتوماسيون صنعتي و كنترل تبدیل شد.شركتIDEC برای محصولات مختلف کنترل الکترومکانیکی مانند رله ها، تایمر ها و سوئیچ ها شناخته شده است. این شرکت همچنین محصولات اتوماسیون صنعتي ، همانند کنترل کننده های منطقی میکرو قابل برنامه ریزی، منابع تغذیه و صفحه نمایش صنعتي لمسی را تولید می کند. علاوه بر عرضه تجهیزات اتوماسیون و کنترل، بخش های دیگری از شرکت ارائه دهنده سنسورها، باركد خوان و قطعات الكترونیكی می باشند.

در ادامه مطلب ، به توضيح مختصري برخي از قطعات اتوماسيون صنعتي شركت IDEC اشاره گرديده است:

كنترل كننده منطقي قابل برنامه ريزي (PLC)

کنترل کننده قابل برنامه ريزي است که در قسمت ورودی ، اطلاعاتی را به صورت باینری دریافت و آنها را طبق برنامه ایی که در حافظه اش ذخیره شده پردازش می نماید و نتیجه عملیات را نیز از قسمت خروجی به صورت فرمان هایی به گیرنده ها و اجرا کننده های فرمان ارسال می کند.

PLC به معنی برنامه کنترل منطقی می باشد که برنامه نوشته شده توسط کامپیوتر را از کامپیوتر به کنتاکتور ها یا رله ها توسط مدار رابط یا اینتر فیس انتقال میدهد و طبق برنامه ذکر شده دستگاه ها را راه اندازی و کنترل می نمایید. از PLC می توان در انواع دستگاهها و كارخانه ها استفاده كرد و مثلاً برای اتوماسیون خطوط تولید كار خانه ها ، ایجاد فرآیند اتوماتیك و پیچیده در دستگاههای مختلف صنعتی و همچنین طراحی BMS می توان از PLC استفاده نمود.

شركت IDEC اولين توليد كننده كنترل كننده هاي منطقي قابل برنامه ريزي مي باشد اين نوع كنترل كننده ها داراي بالاترين كيفيت ،منعطف و مطابق استاندارهاي جهاني ساخته شد و به دليل انعطاف پذيري بالاي اين قطعه و برنامه نويسي قدرتمند و صرفه جويي در فضا به عنوان يك كنترل كننده برتر در بازار شناخته شده است .

انواع PLC IDEC :

رابط انسان و ماشين (HMI)

HMI مخفف عبارت Human Machine Interface است و به معنای واسطه بین انسان و ماشین می باشد. از آن برای مانیتور کردن و مشاهده پارامترهای دستگاه های صنعتی مثل PLC و اینورتر و … استفاده می شود. در واقع یک مانیتور LCD است که می توان آن را برنامه ریزی نمود و همچنین به کمک آن می توان پارامترهای مختلف را تغییر داد و سیستم را کنترل نمود در واقع HMI یک برنامه گرافیکی است که در آن کلیدها، نمایشگرها، عقربه ها و … توسط اشکال گرافیکی ایجاد شده اند، در این برنامه با انتخاب هر المان گرافیکی (مثلا کلید) کد متناظر با آن از طریق پورت، سخت افزاری که برنامه بر روی آن نصب شده به دستگاه مورد نظر ما ارسال می شود.

محصولات رابط اپراتور و ماشين شركت IDEC یک راه حل کامل برای رفع نیاز مراكز صنعتي و توليد كنندگان به صفحه نمایش صنعتي مي باشد. صفحه نمایش لمسی بسيار روشن كه با استفاده از ابزارهای پیکربندی قدرتمند، به شما اين امکان را می دهد كه به راحتی یک سیستم کاربر پسند و قدرتمند ایجاد کنید، که باعث افزایش تعامل بين ماشين هاي صنعتي می شود.

انواع HMI IDEC :

 

منبع تغذيه (Power Supplies)

دستگاه الکترونیکی که انرژی الکتریکی را برای بار فراهم میکند، منبع تغذیه یا پاورساپلای نامیده میشود. عملکرد اولیه تمام منابع تغذیه تبدیل انرژی الکتریکی میباشد.

انواع منبع تغذیه :

1-منبع تغذیه DC : تامین ولتاژ DC از برق AC .

2-منابع تغذیه سوئیچینگ : کاهش ولتاژ AC جهت رسیدن به دامنه مطلوب سیگنال AC و یا تبدیل به DC. بطور مثال منابع تغذیه سوئیچینگ یا SMPS ها برق AC را یکسو کرده و با استفاده از متد سوئیچ جریان بار(ON/OFF) به ولتاژ دلخواه دست می یابد.

3- UPS : تجهیزی است که زمانی که برق می رود، انرژی بار را تامین میکند. کاربرد : برق اضطراری آسانسورها و بیمارستان ها و…

4- منابع تغذیه ولتاژ بالا (high voltage) : تامین ولتاژ های بالا مانند 1kV

5- پاور ساپلای جریان بالا : جریان های بالا مانند 20A به بالا برای کاربردهای جوشکاری

منابع تغذيه Idec داراي بالاترين كيفيت نسبت به ساير منابع تغذيه هاي ديگر مي باشد ، اين نوع منبع تغذيه در مدل هاي DIN Rail ،سوئچينگ ،كف خواب مي باشد.

 

انواع POWER IDEC :

فهرست