معرفي شركت wenglor

Wenglor Sensoric GmbH در سال ۱۹۸۳ در آلمان تاسیس شد. امروزه Wenglor دارای شعبه هایی در آلمان، فرانسه، بریتانیا، ایالات متحده آمریکا، رومانی، ایتالیا، اسپانیا و چین است. گروه Wenglor در حال حاضر دارای ۲۹ زیرمجموعه است و محصولات خود را در زمینه تولید خودرو، صنعت چوب، داروسازی، تولید نوشیدنی ها، مهندسی مکانیک، صنعت کاغذ، تولید پلاستیک، الکترونیک، صنعت نور، بسته بندی و سایر صنایع با کیفیت بالا و مورد تایید گواهینامه های بین المللی به مشتریان خود در ۴۳ کشور جهان صادر می کند.

در ادامه مطلب ذيل ، توضيح مختصري درباره انواع سنسورهاي wenglor اشاره گرديده است :

 

سنسورهاي فتوالكتريك

شركت wenglor داراي طيف گسترده ايي از سنسورهاي فتوالكتريك مي باشد . سنسور فتوالکتریک، نوعی ابزار تشخيص موقعیت است. این سنسور از پرتو نور برای این کار استفاده می کند. این پرتو نور توسط شی مورد نظر یا منعکس شده یا قطع می‌گردد. این سنسورها دارای منبع انتشار نور، یک گیرنده برای دریافت نور ارسالی و مدارات الکترونیکی برای تقویت سیگنال دریافتی و انتقال آن به مدارات کنترلی می‌باشد. هوای محیطی که سنسور در آن نصب می‌شود (مخصوصا محیط های صنعتی) ممکن است حاوی گرد و خاک، دود و رطوبت باشد. در این شرایط، سنسور نیاز به ارسال نور قوی تری دارد.از کاربردهای این سنسورها می توان به شمارش محصولات تولیدی، تشخیص عیب در ظاهر محصولات، ورود و خروج، تشخیص ترکیبات داخل کنسروهای فلزی و کاربردهایی از این قبیل اشاره کرد.

سنسورهاي التراسونيك

سنسورهاي التراسونيك wenglor به عواملي چون گرد وغبار ، چربي ، بخار و… حساس هستند .اين نوع سنسورها جهت شناسايي انواع مايعات ، اشياء شفاف و تاريك ، مواد فله مي باشد . كاربرد اين سنسورها در تشخیص و اندازه گیری دقیق اشیا بدون توجه به مواد، رنگ، شفافیت و بافت آنها مي باشد.این نوع سنسورها فاصله زمانی بین ارسال امواج تا دریافت سیگنال اکو را اندازه می‌گیرند و با توجه به سرعت صوت در آن محیط، فاصله تا مانع را برآورد می‌کنند . ميزان خروجي اين سنسورها با خروجي آنالوگ  با دقت اندازه گيري (4 تا20  ميلي آمپر و 0تا10 ولت مي باشد  و يا با اتصال IO که فاصله را به صورت بیت‌های سریال به کنترلر ارسال می‌کند .

سنسورهاي القائي

سنسورهاي القايي wenglor براي انواع برنامه كاربردي مورد استفاده قرار ميگيرد . سنسور‌های القایی، سنسور‌های بدون تماس هستند که تنها درمقابل فلزات عکس العمل نشان می‌دهند و می‌توانند فرمان مستقیم به رله ها، شیر‌های برقی، سیستم‌های اندازه گیری و مدارات کنترل الکترونیکی (مانند PLC) ارسال نمایند.
این سنسور‌ها اساسا بر مبنای مدار‌های مغناطیسی بنا نهاده شده اند، از این رو به آن‌ها سنسور‌های الکترومغناطیسی نیز می‌گویند. سنسورهاي القائي wenglorبا توجه به عدم داشتن قطعات متحرك ، بدون نياز به تعمير و نگهداري ، ضدآب و مقاوم در برابر انواع خطرات و شوك ها مي باشد .  عمر مفید اين  سنسور ها مستقل از فرکانس سوئیچینگ یا تعداد چرخه های اندازه گیری است.

ساختمان این سنسورها از سه طبقه تشکیل می شود: اسیلاتور، اشمیت تریگر، تقویت خروجی.
قسمت اساسی این سنسورها از اسیلاتور با فرکانس بالا تشکیل یافته که می تواند توسط قطعات فلزی تحت تاُثیر قرار گیرد. این اسیلاتور باعث به وجود آمدن میدان الکترومغناطیسی درقسمت حساس سنسورمی شود. نزدیک شدن یک قطعه فلزی باعث بوجود آمدن جریانهای گردابی در قطعه گردیده و این عمل سبب جذب انرژی میدان می شود و در نتیجه دامنه اسیلاتور کاهش می یابد. از آنجا که طبقه دمدولاتور آشکارساز دامنه اسیلاتور است در نتیجه، کاهش دامنه اسیلاتور توسط این قسمت به طبقه اشمیت تریگر منتقل می شود. کاهش دامنه اسیلاتور باعث فعال شدن خروجی اشمیت تریگر گردیده و این قسمت نیز به نوبه خود باعث تحریک طبقه خروجی می شود.

سنسورهاي شناور (مايع )

تکنولوژی سنسور مایع Wenglor طیف وسیعی بیش از 900 محصول شامل سنسور جریان، فشار و دما را پوشش می دهد. سنسورهاي جريان ، تعيين ميزان سرعت جريان مايعات در محيط هاي بسته مي باشد .سنسورهاي فشار ،فشار نسبي هر رسانه در محيط هاي بسته مي باشد و سنسور دما ، ميزان دما در رسانه هاي مايع و گاز نشان ميدهد . سنسورهاي جريان و دما به يك فولاد ضد زنگ V4A مجهز  به يك ماژول پردازشگر شده اند .سنسورهاي سازگار با FDA بدون صفحه نمايش ساخته شده اند تا در شرايط سخت و حساس بهداشتي مورد استفاده قرار گيرند .

سنسورهاي دو بعدي و سه بعدي

سنسورهای 2D / 3D تمام ابعاد 360 درجه را اندازه می گیرند، دقیقا موقعیت روبات ها را کنترل می کنند و سطوح دقیق را به میکرون بازرسی می کنند.

سنسورهاي باركد خوان

اين نوع سنسورها از انواع نور براي خواندن هر كد استفاده ميكنند  نور از عناصر کد به یک عنصر تصویر در مقادیر مختلف بازتاب می یابد و تصویر کد تولید شده توسط آن، با استفاده از یک رمزگشای الکترونیکی، ارزیابی می شود.بارکد اسکنر از طریق هدایت پرتوهای نور به سمت خطوط بارکد و اندازه گیری سنجش مقدار نور های منعکس شده از سوی آن کار می کند. اسکنر انرژی نور را به انرژی الکتریکی تبدیل کرده و این انرژی توسط بخش کدگذاری کننده تبدیل به داده شده و به کامپیوتر انتقال می یابد.این دستگاه شامل یک دگمه می باشد که با فشار آن بارکد چاپی را میتوان قرائت کرد.دستگاه های بارکد خوان عموما دارای پایه بوده که با قراردادن دستگاه بر روی پایه و انتخاب حالت اتوماتیک، هنگامی که بار کد روبروی دستگاه قرار می گیرد شروع به خوانش آن می کند.