در این پروژه خط برق شهر ( چهار ترانس 1600 KVA  ) وخط برق ژنراتور ( دو دیزل ژنراتور با مجموع ظرفیت حدود 2.5 مگا وات ) توسط PLC به صورت اتوماتیک و کاملا کنترل شده و طبق سناریوهای از پیش تعریف شده بواسطه  کلیدهای کامپکت موتوردار وارد مدار میشوند.

در طراحی این سیستم از مجموعه الگوریتم های پیشرفته و نسبتا پیچیده ای جهت بهره وری بهینه پروسه استفاده گردیده است. بیش از 3000 خط برنامه PLC و ده ها فیدبک از کلیه کلیدهای کامپکت موتور دار و ساده و فیدبک هایی از وضعیت ژنراتور و مجموعه مدار فرمان شامل مدارات کنترل فاز و رله های حفاظتی و … به همراه کنترل دمای ترانس ها و دمای فضای پست برق این امکان را به اپراتور می دهد که بتواند با انتخاب گزینه های مورد نظر خود در نرم افزار برق مصرف کننده ها را از منابع مختلف تامین نماید.
در حالت اتوماتیک این سیستم قادر است بلا فاصله پس از قطع کامل برق شهر ، همه ژنراتورها و یا یک یا چند ژنراتور مورد نظر را پس از راه اندازی وارد مدار نموده وسپس  با اولویت های از قبل تعیین شده مصرف کننده های مختلف را وارد مدار نماید. همچنین به هنگام قطع یک یا چند ترانس برق شهر نیز این سیستم قادر است  بصورت هوشمند فرآیند برق رسانی به قسمت های مورد نظر را با در مدار قرار دادن ژنراتورهای مربوطه کنترل نماید  .
همچنین اپراتور قادر است با انتخاب گزینه ( بهره برداری بصورت دستی)  برق مصرف کننده های مورد نظر خود را با انتخاب ژنراتور یا ترانس مربوطه بصورت دستی تامین نماید . ضمنا قابلیت انتخاب همزمانبرق شهر و ژنراتور برای تامین مصارف مجزا در این سیستم میسر گردیده است.

بدیهی است که سطوح دسترسی حفاظتی جهت کنترل سیستم برای اپراتور آگاه به موازات رعایت تمامی شرایط حفاظتی از سمت PLC در پروژه مدنظر قرارگرفته شده است.
جهت کاهش و مدیریت مصرف انرژی در موارد کم باری یا برای تعمیرات موردی و … امکان اتصال قسمت های مختلف پست برق توسط کلیدهای اتوماتیک موتوردار (کوپلینگ ) و راه اندازی کلیه بخش ها یا چند بخش مجزا صرفا  با یک ژنراتور و  یا یک ترانس برق  با رعایت حداکثر مصرف مجاز وجود دارد.
طراحی سیستم مانیتورینگ این پروژه با بهره گیری از المان های گرافیکی مناسب در مجموعه کلیدها و مدارات قدرت ، استفاده از این سیستم را برای اپراتور راحت و کارآمد نموده است بگونه ایی که عملکرد پروسه اتوماسیون در تمامی شرایط بصورت همزمان و با تصاویر گرافیکی واضح در مانیتور لمسی 10 اینچ نمایش و قابل کنترل میگردد .
استفاده از پنل تاچ اسکرین امرن (OMRON HMI) به همراه برنامه نویسی مختص آن و قابلیت کنترل از راه دور این HMI  ، اپراتور را مجهز به امکانات روئیت ، کنترل و انجام تنظیمات نمایشگر از راه دور و تنها از طریق Web Browser و با استفاده از پروتکل  Ethernet می نماید.
مجموعه کامل آلارم ها و ثبت آنلاین وقایع و گزارش گیری از سیستم در دوره های زمانی مشخص ، امکان تحلیل شبکه توزیع برق را در هر زمان فراهم آورده است .