معرفی منابع تغذیه OMRON

منابع تغذیه سوییچینگ امروزه پرکاربردترین منابع تغذیه بوده و جایگزین منابع تغذیه خطی شده اند و بخش حیاتی در سیستم های کنترل دارند. شرکت امرن یکی از بهترین سازندگان منابع تغذیه در دنیا می باشد. منابع تغذیه امرن (OMRON POWER SUPPLY) که دارای استاندارد جهانی و تاییدیه های فراوان می باشند، با سطوح ولتاژ و جریان های مختلف ، انواع ورودی تک فاز و سه فاز ، مدل های بدون قاب ، مدل های دارای قابلیت افزونگی ، قابلیت نصب در دو جهت و … به بازار ارائه شده اند.

پاور ساپلای های امرن در چهار گروه زیر با مدل های متنوع در هر گروه موجود هستند :

Book Type :
(OMRON S8VK Series (S8VK-S , S8VK-C , S8VK-G , S8VK-T  

OMRON S8VS-A/B

OMRON S8AS

Metal Frame :
(OMRON S8FS Series (S8FS-C , S8FS-G 

(OMRON S8JX Series (S8JX-G , S8JX-P

Open Frame :
OMRON S8EX

Modular :
OMRON S8TS

منابع تغذیه سوئیچینگ سری OMRON S8VK :
منابع تغذیه Book Type امرن با کیفیت بسیار بالا در اندازه های کامپکت گوناگون نسبت به توان خروجی و با ظاهری شیک تر نسبت به قبل ساخته شده اند که مقاومت بالایی نیز در محیط های نا مساعد و خشن دارند. منابع تغذیه کتابی امرن دارای ابعاد بسیار کوچک بوده و با توجه به تکنولوژی به کار رفته در آن ، در رنج گسترده ای از دماها کاربرد دارد.
قابلیت عملکرد آن ها در رنج دمایی وسیع ( 20- تا 70+ درجه سانتی گراد ) ، از ویژگی های بارز این نوع می باشد.

معرفی منابع تغذیه سوئیچینگ سری OMRON BOOK TYPE S8VK-C  :
دو ترمینال DC خروجی  ( سه ترمینال منفی) باعث صرف زمان و انرژی کمتر بر روی وایرینگ خواهد شد و همچنین بهبود طراحی گیره نصب   DIN-Rail (نصب استاندارد) ، مقاومت در مقابل لرزش را بیشتر و نصب را آسان تر نموده است . منابع تغذیه سری S8VK-C برای سیستم هایی که در عین دارا بودن کیفیت و قابلیت اطمینان بالا نیازمند پاور ساپلای با قیمت مناسب و ارزان  می باشند ، مناسب است. این خانواده دارای گستره توان خروجی 60 تا 480 وات می باشد.
از دیگر ویژگی های منابع تغذیه سری S8VK-C امرن :
– گستره دمای عملیاتی -25 تا 60 درجه ی سانتی گراد
– ولتاژ ورودی VAC 240 تا 100 و VDC 350 تا 90
– دارای استاندارد های EN61204-3, EN55011 Class A
– حفاظت اضافه ولتاژ
– حفاظت اضافه جریان
– طراحی شده در سایز های مختلف
– کیفیت بسیار بالا و طراحی منحصر به فرد
– قیمت بسیار مناسب

معرفی منابع تغذیه سوئیچینگ سری OMRON BOOK TYPE S8VK-G :
منبع تغذیه S8VK-G دارای ولتاژ های خروجی 5 ، 12 ، 24 و 48 ولت می باشد. از ویژگی های بارز این مدل پاور امرن می توان به ویژگی Parallel Operation اشاره نمود. رنج دمایی این مدل -40 تا 70 درجه سانتی گراد و دارای قابلیت Din Rail نیز می باشد.
معرفی منابع تغذیه سوئیچینگ سری OMRON BOOK TYPE S8VK-T :
مدل S8VK-T یک پاور 3 فاز از محصولات امرن می باشد و تنها خروجی 24 ولت دی سی را پوشش داده و قابلیت Series operation و Parallel operation و Din-rail را دارا می باشد. همچنین رنج توانی این مدل 120 تا 960 وات است. این مدل رنج دمایی -40 تا 70 درجه را نیز پوشش می دهد.
معرفی منابع تغذیه سوئیچینگ سری OMRON BOOK TYPE S8VK-S :
مدل S8VK-S یک پاور SWITCH MODE می باشد و تنها خروجی 24 ولت دی سی را پوشش داده و قابلیت Series operation و Parallel operation و Din-rail را دارا می باشد. همچنین رنج توانی این مدل 30 تا 480 وات است. این مدل رنج دمایی -40 تا 70 درجه را نیز پوشش می دهد.
معرفی منبع تغذیه امرن سری (S8VS-A/B (OMRON BOOK TYPE S8VS :
سری پاورهای S8VS-A/B  مبدل هایی با ویژگی AC به DC و دارای نمایشگر خروجی ولتاژ ، جریان و جریان پیک می باشند که بنابر تایپ A و B بودن نسبت به رسیدن زمان سرویس و نگهداری و مدت زمان کارکرد دستگاه هشدارهای لازم را به کاربر منتقل می نمایند. عملکرد در رنج دمایی وسیع ( 10- تا 60+ درجه ) و وجود خروجی آلارم ترانزیستوری NPN و PNP از ویژگی های بارز این نوع POWER SUPPLY می باشد.
معرفی منبع تغذیه امرن سری (S8AS (OMRON BOOK TYPE S8AS :
سری پاورهای S8AS  مبدل هایی با قابلیت حفاظت دیجیتالی مدار می باشند. خروجی به 6 یا 8 کانال تقسیم شده و رنج جریان تریپ قابل تنظیم با دقت 0.1 آمپر را برای هر کانال فراهم می آورد. عملکرد در رنج دمایی وسیع ( 10- تا 60+ درجه ) و وجود خروجی سیگنال و آلارم به همراه زمان سرویس و نگهداری ، ترتیب در START-UP و SHUT DOWN و ترمینال ارتباطی RS-485 از ویژگی های بارز این نوع می باشد.
معرفی منبع تغذیه امرن سری (S8JX (OMRON METAL FRAME S8JX :
منبع تغذیه امرن مدل S8JX-G منبع تغذیه ای اقتصادی ، کم حجم و کاربردی با قیمتی مناسب و همچنین با بدنه فلزی از شرکت امرن OMRON ژاپن می باشد که توان های 15 تا 600 وات را پوشش می دهد. این منابع دارای ولتاژ خروجی در رنج های متفاوت 5 ، 12 ، 15 ، 24 و 48 ولت می باشند و دارای محافظت اضافه بار و اضافه ولتاژ می باشد. سری S8JX-P نیز توان های 50 تا 600 وات را پوشش داده و دارای محافظت اضافه ولتاژ می باشد. خروجی این مدل نیز 12 و 24 ولت می باشد. در هر دو منبع تغذیه ولتاژ ورودی VAC 240 تا 100 است.
معرفی منبع تغذیه امرن سری (S8FS (OMRON METAL FRAME S8FS  :
منبع تغذیه امرن مدل S8FS-G منبع تغذیه ای انعطاف پذیر و کاربردی با بدنه فلزی می باشد که رنج وسیعی از توان ها را در بر می گیرد و توانایی کار تا دمای 70 درجه سانتی گراد را دارد. منبع تغذیه امرن مدل S8FS-C توان های 15 تا 350 وات را پوشش می دهد و دارای ولتاژ خروجی 5 تا 48 ولت می باشد. در هر دو منبع تغذیه ولتاژ ورودی VAC 240 تا 100 است.
معرفی منبع تغذیه امرن مدل (S8TS (OMRON MODULAR S8TS :
مدل S8TS پاور ماژولار امرن می باشد که در صنعت کاربرد دارد. توان و ولتاژ خروجی این مدل به شرح زیر است :
60 W at 24 VDC
30 W at 12 VDC
25 W at 5 VDC
معرفی منبع تغذیه امرن مدل (S8EX (OMRON OPEN FRAME S8TS :
مدل S8EX پاور OPEN FRAME امرن می باشد که در ساختمان داخلی تجهیزات کوچک از آن استفاده می شود و رنج دمایی آن از -10 تا 70 درجه می باشد.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اچ ام آی های امرن به بخش منابع تغذیه Book Type و Metal Frame و Open Frame و Modular امرن در این سایت مراجعه نمایید.
نویسنده : تیم تولید محتوا  برق و صنعت آریان

[lastupdated]